Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie

Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie

Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie

Spis Treści

Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie

Odwiedziny u świeżo upieczonych rodziców to zazwyczaj wielka radość, ale i zagwozdka. Co kupić mamie i noworodkowi, jak sprawić im przyjemność i jednocześnie nie zdublować akcesoriów, których za pewne mają już bardzo dużo? Jeśli rodzice nie dali Wam wskazówek – my podpowiadamy.

Prezent dla niemowlaka – kontrastowe książeczki

Przed narodzinami rodzice zwykle kupują wszystko, co potrzebne do obsługi niemowlaka, akcesoria związane z karmieniem, przewijaniem, ubieraniem oraz jego zdrowiem. Zwykle na edukacyjne zabawki czas przychodzi później. Dlatego jednym z dobrych pomysłów na prezent są kontrastowe karty lub książeczki. Są to czarno białe obrazki, które stymulują wzrok maluszka już od pierwszych dni. Nawet jeśli rodzice już jakieś książeczki mają, kolejne z pewnością się przydadzą, bo używać ich można kilka miesięcy do momentu aż maluch nie zacznie się interesować obrazkami ze zwierzątkami. Co więcej – takie książki czy karty mogą po prostu stać porozkładane w różnych miejscach domu, a dziecko będzie się za nimi rozglądać i fokusować wzrok. Maluszek w pierwszych tygodniach widzi wszystko jak za mgłą i to właśnie wyraziste wzory koncentrują jego wzrok.

Termoforek na kolki – dla malucha i rodziców

Mało który rodzic przed narodzinami zabezpiecza się na wypadek kolek. A one mogą zaskoczyć młodych rodziców już po pierwszym miesiącu życia dziecka – dokładnie wtedy, kiedy zwykle odwiedzamy po raz pierwszy. Stąd – termoforek z pestek wiśni to świetny pomysł na prezent. To nie tylko w pełni bezpieczny i naturalny sposób na dolegliwości brzuszkowe malucha, ale również rzecz przydatna w późniejszym czasie. Pestki wiśni umieszczone w specjalnym pokrowcu kumulują temperaturę. Mogą trzymać zarówno ciepło i rozgrzewać bolący brzuszek czy pierś mamy, kiedy przytrafi się zastój, ale potrafią trzymać także zimno. Tę druga właściwość rodzice docenią, gdy maluch zacznie sobie nabijać guzy i tłuc kolana. Wystarczy trzymać taki termofor w chłodzie i może służyć jako zimny kompres. Z termoforka z pestek wiśni mogą korzystać też dorośli – to doskonały okład na ból głowy, mięśni, czy zimny kompres na czoło przy krwawieniu z nosa (częste u dzieci w wieku przedszkolnym!).

Pomysł na prezent – pieluchy i ubrania „na wyrost”

Dobrym pomysłem jest również kupno tego, co najszybciej zużywa i tego, z czego dziecko najszybciej wyrasta – ubranek i pieluch. Większość rodziców kompletuje wyprawkę do rozmiaru 68 (około 6-7 miesiąc życia dziecka), więc kupno ubranek w rozmiarze 74+ może być dobrym wyborem na niedaleką przyszłość. Podobnie z pieluszkami, na pewno świeżo upieczeni rodzice mają zapas pieluszek w rozmiarze 0 oraz 1, zatem kupno paczek w rozmiarach 2 i 3 na pewno nie będzie nietrafionym prezentem. Dla młodych rodziców, którzy mają tyle wydatków wsparcie w tym zakresie na pewno będzie nieocenione.

Poduszka do karmienia jako prezent

Poduszka laktacyjna sprawdza się nie tylko w przypadku mam karmiących piersią to doskonała podpora także przy karmieniu butelką. Wspomaga przyjęcie prawidłowej pozycji i zapobiega bólom pleców u opiekuna – zarówno mamy jak i taty. Dla mam karmiących piersią poduszka do karmienia to istne wybawienie – szczególnie na samym początku mlecznej drogi. Poza tym poduszka przydaje się w kolejnych miesiącach – jako przytulanka, wsparcie przy nauce siadania, a także po prostu jako piękna ozdoba dziecięcego pokoju. Dlatego wybierając poduszkę do karmienia zwróćmy uwagę na design, a także materiały, z których jest wykonana poducha. 

Ciepły obiad i chwila dla siebie – czego rodzicom brakuje najbardziej

To, czego młodym rodzicom najbardziej brakuje to zwykle sen i czas dla siebie. Jeśli jesteście wystarczająco blisko ze świeżo upieczonymi rodzicami – zaproponujcie wyjście z maluszkiem na spacer, aby rodzice mogli napić się razem kawy. Zaproponujcie ciepły, domowy obiad, bo przy maluchu czasem brakuje czasu, aby ugotować i zjeść coś porządnego. Takie gesty na pewno zostaną docenione. Czasem wystarczy wpaść na kawę i zaproponować, że popatrzycie na malucha, a młoda mama może wziąć prysznic w spokoju. 

Bądź i wysłuchaj – najlepszy prezent dla młodych rodziców

Czego nie potrzebują rodzice? Dobrych rad. Z całą pewności świeżo upieczona mama stara się ze wszystkich sił i przeczytała wszystkie poradniki.
Jeśli nie pyta Cię o poradę – nie dawaj jej. Presja na młodych rodzicach jest ogromna i z pewnością codziennie martwią się, że robią coś nie tak. Czasem mają własny pomysł na to, jak wychowywać dziecko i nieproszone rady mogą być dla nich przykre. Najczęściej wystarczy po prostu być i słuchać, wykazać się zrozumieniem. Odcięcie od życia towarzyskiego, kiedy rodzi się dziecko jest bardzo dotkliwe. Zwykłe odwiedziny, bez prezentu, bez celu, czyli po prostu nasza obecność i akceptacja są najlepszym, co możemy dać młodym rodzicom.

Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie
Najlepsze prezenty dla rodziców i dziecka po porodzie

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Zredagowane i sprawdzone przez autorkę.
Zuzanna Nowakowska

Spis Treści

To może cię zainteresować
Dołącz do nas:
TOP
KOSZYK ZAKUPÓW 0
Added to wishlist!