Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?

Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?

Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?

Spis Treści

Wyprawka Dla Niemowlaka – Co Kupić, A Co Sobie Odpuścić?

Przyszli rodzice, szczególnie ci, którzy spodziewają się pierwszego dziecka, przez cały okres ciąży zastanawiają się, co jeszcze może się przydać. Nie chcą, aby, gdy urodzi się dzidziuś czegokolwiek zabrakło. Uspokajamy – dziś wszystko, co potrzebne można kupić bardzo szybko nie wychodząc z domu! Niemniej, warto mieć bazę najniezbędniejszych rzeczy przygotowaną zawczasu. Dziś podpowiadamy, co powinno znaleźć się w wyprawce dla noworodka.

Dziecko najbardziej potrzebuje uwagi i miłości rodziców i tego nie powinno zabraknąć żadnemu maluchowi. Jednak przyszli rodzice wiele swojej uwagi przed porodem poświęcają zakupom i rzeczywiście – pewne rzeczy lepiej kupić przed narodzinami dziecka. Sprawdź, które.

Wózek I Fotelik Samochodowy

To największe i najdroższe rzeczy wyprawce niemowlaka. Więc lepiej kupić je wcześniej. Tym bardziej, że fotelik przyda się już przy odbieraniu noworodka ze szpitala. Pierwszy fotelik dla dziecka to fotelik typu łupinka, w którym dziecko siedzi tyłem do kierunku jazdy. Foteliki dla najmłodszych posiadają specjalne wkładki, które pozwalają komfortowo jeździć najmniejszym noworodkom. Wybierając fotelik warto zwrócić uwagę, czy został przetestowany przez ADAC. Maksymalny wynik, jaki może uzyskać fotel to 4 gwiazdki i te uznawane są za najbezpieczniejsze. Warto jednak zwrócić uwagę na szczegóły testu. Jedna gwiazdka zależna jest od estetyki i łatwości użytkowania. Pozostałe trzy odpowiadają za bezpieczeństwo. Fotelik w grupie 0-13 powinien być lekki, bo rodzice z pewnością będą dość często nosić go wraz z dzieckiem. Bezpieczniejszym wyborem jest umieszczenie fotelika w aucie na specjalnej bazie.
Wybór wózka to kwestia wygody rodziców. Jego waga, to, jak się składa, rodzaj kół – należy dobrać do przyszłego stylu życia z dzieckiem. Jeśli spacery będą odbywać się w lesie, wózek nie będzie musiał być wnoszony na piętro czy często wożony samochodem – dobrym wyborem będzie wózek głęboki w typie „terenowym”. Natomiast, jeśli mama mieszka w mieście, musi często nosić wózek i pakować do auta – potrzebny będzie lekki, mały i łatwo składający się pojazd. Najczęstszym wyborem są wózki typu 2 w 1. Na jednym stelażu umieszcza się najpierw gondolę a później wózek spacerowy. Można zwykle przyczepić do stelażu także fotelik samochodowy typu łupinka.

Meble Dla Niemowlaka

Łóżeczko i przewijak to bardzo praktyczne ułatwienie, ale wielu rodziców twierdzi, że maluszki i tak pierwsze miesiące spały z nimi w łóżku, a ze specjalną matą, jako przewijaka można użyć wszystkiego: łóżka, kanapy, a nawet podłogi. Niemniej – łóżeczko z regulowaną wysokością dna oraz możliwością usunięcia barierki w przyszłości będzie najbardziej praktycznym wyborem. Natomiast komoda z przewijakiem jest bardzo wygoda. Wszystkie niezbędne akcesoria można mieć w jednym miejscu i pod ręką.

Ubranka Do Wyprawki Dla Noworodka

Wyprawka dla noworodka nie powinna być zbyt obszerna. Małe dzieci rosną szybko a noworodki nie brudzą się za bardzo. Warto mieć po 3-4 sztuki pajacyków, body, półśpiochów oraz cieplejszej garderoby w razie potrzeby. Optymalnym wyborem jest kupno po 2 sztuki z każdej części garderoby w rozmiarze 56 i 2 sztuki w rozmiarze 62. Wiele osób poleca kupno ubranek używanych – nie tylko ze względu na ekologię, ale także fakt, że kilkukrotnie prane rzeczy są bardziej miękkie i pozbawione produkcyjnej chemii. Maluszki nie potrzebują butów, ale kilka czapeczek na różne pogody z pewnością się przyda.

Karmienie Niemowlaka, Co Potrzebne Do Wyprawki

Położne laktacyjne radzą nie kupować niczego, jeśli mama planuje karmić piersią. Wiara we własne możliwości będzie doskonałym sprzymierzeńcem na drodze mlecznej. Jeśli jednak wolimy się zabezpieczyć, warto zainwestować w laktator i butelkę imitującą ssanie z piersi (z podciśnieniem). Laktator przyda się do stymulowania laktacji, a także do odciągania mleka na wypadek wyjścia mamy. Potrzebne będą też pojemniczki lub woreczki na pokarm. Jeśli maluszek ma być karmiony mieszanką – warto zaopatrzyć się w kilka rodzajów smoczków i sprawdzić, który będzie optymalny i podgrzewacz. Dla wyjątkowo przezornych – przyda się sterylizator, ale warto wiedzieć, że mycie w zmywarce butelek i wyparzanie smoczków jest całkowicie wystarczające.

Kosmetyki, Leki I Higiena

Łagodny płyn do mycia przeznaczony od pierwszych dni, wanienka, mięciutki ręczniczek. Do tego krem z cynkiem na odparzenia, preparat do przemywania pępka, nożyczki do malutkich paznokci. Przyda się też sól fizjologiczna do przemywania oczek i jałowe gaziki. Do pielęgnacji okolicy pieluszkowej najlepsza jest ciepła woda z delikatnym mydłem. Na wyjścia przydadzą się chusteczki (jak najprostszy skład, bezzapachowe). Termometr z końcówką „do ucha” jest najbardziej wiarygodny i przyda się również w przyszłości.

Przydatne Akcesoria

Co polecają rodzice z doświadczeniem? Rogal do karmienia – poduszka, która ułatwia przyjęcie wygodnej pozycji podczas karmienia. Termofor, który ukoi bolący brzuszek. Kolki mogą rozpocząć się już po 4 tygodniu. Ciepłe okłady rozluźniają spięty brzuszek i przynoszą ulgę. Wielu rodziców poleca chusty do noszenia dzieci. Dają rodzicom wolne ręce, a maluchom bliskość, której tak potrzebują.

Tekstylia Do Wyprawki

Kocyk, śpiworek do spania, śpiworek do wózka – wszystko zależy od czasu i pogody. Kilka sztuk rzeczy do przykrycia malucha w domu i poza nim to „must have”. Przydadzą się też pieluszki tetrowe, którymi wytrzemy mleko, które się ulało, podłożymy pod buzię trzymając malucha na rękach. Z czasem pieluszka terowe posłuży też jako szmatka do chwytania. Dobrze zawsze mieć ją pod ręką. Najlepsze są te już kilkukrotnie prane – mięciutkie i dobrze chłoną wilgoć.

Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?
Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Zredagowane i sprawdzone przez autorkę.
Zuzanna Nowakowska

Spis Treści

To może cię zainteresować
Dołącz do nas:
TOP
KOSZYK ZAKUPÓW 0
Added to wishlist!