Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?

Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?

Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?

Spis Treści

Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?

Termofor z pestek wiśni znany jest z tego, że łagodzi objawy kolek u niemowląt. Warto jednak wiedzieć, że termofory z pestek wiśni mogą wspierać również dorosłych domowników w różnych dolegliwościach. Dlatego stworzono duży termofor z pestkami wiśni, który przyda się karmiącym mamom, cierpiącym na bóle menstruacyjne nastolatkom, młodzieży ze stłuczonymi kolanami, a także babciom i dziadkom, którym doskwierają bóle mięśniowe czy bóle głowy.

Spis treści

Termofor z pestek wiśni na bóle menstruacyjne

Ból menstruacyjny, czyli ból w trakcie miesiączki to dolegliwość, z którą boryka się statystycznie połowa kobiet. Potocznie mówi się, że przyczyną bólu miesiączkowego są skurcze macicy. Skąd jednak inne dolegliwości, jak bóle głowy, krzyża, nudności czy biegunka? Zarówno za ból menstruacyjny jak i inne nieprzyjemne dolegliwości odpowiedzialne są prostaglandyny. To grupa hormonów, które powstają w ludzkich (i zwierzęcych) tkankach. Prostaglandyny biorą udział w reakcjach związanych ze stanem zapalnym. To prostaglandyny wywołują zaczerwienienie oraz obrzęk i ból. Rozróżnia się 16 rodzajów tych hormonów i każdy z rodzajów prostaglandyn pełni różne funkcje. Uważa się, że zwiększone uwalnianie prostaglandyn w obrębie mięśni macicy jest pierwotną przyczyną bolesnych miesiączek. Hormony te wraz z krwioobiegiem dostają się się do innych narządów ciała kobiety wywołując również tam dolegliwości.

Kurczliwość mięśniówki macicy jest przyczyną zmniejszonego przepływu krwi przez same mięśnie, co powoduje nieprzyjemne odczucia w podbrzuszu. Naturalnym sposobem na bóle menstruacyjne może być termofor z pestek wiśni w większym rozmiarze niż ten niemowlęcy. Jak ustaliliśmy przyczyną jest kurczliwość mięśniówki, dlatego ulgę w dolegliwościach może przynieść zarówno ciepły termofor jak i chłodny. Możliwość rozgrzewania i chłodzenia termofora na przemian jest ogromną zaletą termoforów z pestek wiśni.

Termofor na stłuczenia

Stłuczenie to uszkodzenie tkanek bez naruszenia ciągłości skóry. Jest urazem zwykle niegroźnym, ale towarzyszą mu dolegliwości bólowe. Ważne jest, że działając odpowiednio bezpośrednio po wystąpieniu urazu można zapobiec opuchliźnie, siniakom i zmniejszyć ból. Stłuczenia występują zwykle po uderzeniu, przewróceniu się, upadku z roweru czy podczas uprawiania sportu. Mogą dotyczyć pacjentów w każdym wieku. Na to, jak silne będą dolegliwości ma wpływ nie tylko moc uderzenia, ale również to, czy mięśnie w chwili urazu były napięte. Spięcie mięśni jest reakcją obronna i zmniejsza głębokość urazu.

Jaka jest pierwsza pomoc przy stłuczeniu? Schłodzenia miejsca urazu i delikatny ucisk. Zapobiega to krwawieniu do tkanek, a tym samym zmniejsza wielkość siniaka oraz zmniejsza dolegliwości bólowe. Do zimnych okładów na stłuczenia doskonale nadaje się duży termofor z pestek wiśni. Termofor umieszczony w zamrażarce będzie kumulował zimno. Zimny okład z termoforu obkurcza naczynia krwionośne minimalizując wylewy i zmniejszając obrzęk.

Zimny termofor na bóle głowy

Chłodne okłady na ból głowy to nie mit czy zabobon. Niska temperatura naprawdę może u uśmierzyć ból głowy. Dotyczy to w szczególności bólów migrenowych w początkowej fazie. Jak zrobić chłodzący okład na ból głowy z wykorzystaniem termofora z pestek wiśni?

Należy umieścić termofor w zamrażarce. Woreczek z pestkami wiśni wyjmujemy z pokrowca i umieszczamy w foliowej torebce – warto tak zrobić, aby woreczek nie miał kontaktu z  żywnością w zamrażarce a także nie pochłaniają zapachów produktów się tam znajdujących. Po 3-40 minutach woreczek można wyjąć i umieścić w pokrowcu. Zimny okład z termoforu na ból głowy najlepiej umieścić na czole lub zatokach nosowych. Warto wypróbować również taki okład na oczy – może przynieść ulgę w przypadku napięciowych bólów głowy oraz po wytężonej pracy przed ekranami.

Termofor z pestek wiśni w laktacji

Termofor z pestek wiśni jest nieocenionym wsparciem w okresie laktacji – zarówno w przypadku mam karmiących piersią jak i tych, które często korzystają z laktatora. Ciepły termofor z pestek wiśni może pomóc rozbić zastoje lub ułatwić wypływ mleka w przypadku bardzo nabrzmiałych piersi. Ciepło rozszerza nieco kanaliki mleczne. Natomiast zimny okład z termofora z pestek wisni może być stosowany na koniec karmienia i przynieść ulgę w bólach piersi. Zimny okład na piersi może stanowić też profilaktykę zastojów. Schładzanie piersi po karmieniu lub odciąganiu zamyka kanaliki mleczne ograniczając zastój mleka.

Jaki termofor na bóle mięśniowe?

Termofor z pestek wiśni podgrzany w mikrofalówce, piekarniku lub na kaloryferze może przynieść ulgę również w przypadku napiętych mięśni. Spięte mięśnie bolą ponieważ są niedotlenione. Skurcz tkanki mięśniowej blokuje dopływ krwi do niektórych miejsc w środku mięśnia. Dzięki rozgrzaniu i delikatnemu masażowi można pobudzić ukrwienie w mięśniu i tym samym uśmierzyć bóle. Tego typu działanie z wykorzystaniem dużego termoforu z pestek wiśni mogą stosować również sportowcy w każdy wieku na zakwasy.

Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?
Duży termofor z pestek wiśni – do czego może się przydać?

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Zredagowane i sprawdzone przez autorkę.
Zuzanna Nowakowska

Spis Treści

To może cię zainteresować
Dołącz do nas:
TOP
KOSZYK ZAKUPÓW 0
Added to wishlist!