Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?

Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?

Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?

Spis Treści

Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?

Jednorazowe pieluszki – choć wygodne – są bardzo problematyczne, jeśli ma się na sercu dobro środowiska naturalnego. Poza tym trzeba je kupować regularnie, co generuje spore koszty w domowym budżecie. Tymczasem istnieje dla nich doskonała alternatywa – wielorazowe otulacze i pieluszki.

Czym są wielorazowe otulacze?

Wielorazowe otulacze to stosunkowa nowość na rynku, ale już cieszą się bardzo dużą popularnością. Ponieważ wielorazowe pieluszki wracają do łask (są o wiele bardziej przyjazne dla delikatnej skóry niemowląt i małych dzieci, a ponadto – ponieważ można ich używać wielokrotnie – mniej kosztują i są lepszą opcją dla środowiska naturalnego), siłą rzeczy coraz bardziej poszukiwanym akcesorium stały się ochraniacze zapobiegające przeciekaniu takich tetrowych czy muślinowych pieluch. W sklepie nature-solution.com dostępne są wodoodporne otulacze do pieluch marki Ella’s House. Do ich produkcji wykorzystuje się lawinowy poliester PLU. Dzieki wygodnej regulacji można dostosować rozmiar otulacza do potrzeb dziecka. Skuteczna ochronę przeciw przeciekaniu zapewnia podwójna gumka z klinem.

Dlaczego warto stosować pieluszki wielokrotnego użytku?

Wielorazowe pieluszki nie mają dobrej marki, bo też nadal niewielu rodziców ma świadomość, że produkty oferowane obecnie na rynku znacząco różnią od pieluszek tetrowych, jakie miały do dyspozycji nasze mamy i babcie. Rzeczywiście, w przeszłości stosowanie tetrowych pieluszek było prawdziwą udręką. Trzeba je było bardzo często prać, suszyć, wygotowywać, zmiękczać, a i tak nie zapewniały one zbyt dobrej ochrony. Nowoczesne pieluchy wielorazowe użytkuje się o niebo łatwiej. Poza tym, że obecnie mamy do dyspozycji sprawniejsze pralki i suszarki bębnowe oraz lepszej jakości płyny i detergenty, to wielorazowe pieluchy zakłada się bardzo łatwo i szczelnie otulają one pupkę niemowląt, zapobiegając przeciekaniu.

Jak użytkować pieluchy wielorazowe?

Tak naprawdę zakładanie pieluszek wielorazowych nie różni się właściwie niczym od jednorazowych produktów. Trzeba jednak wiedzieć, że te pierwsze składają się zazwyczaj z dwóch części – chłonnego wkładu i zewnętrznego otulacza. Ten pierwszy należy oczywiście wymieniać po każdym zabrudzeniu, ale otulacz – jeśli nie został zanieczyszczony lub zmoczony – można stosować wielokrotnie.

Spore oszczędności

Ktoś kiedyś podjął się zadania, by wyliczyć, jak dużo w ciągu pierwszych kilku lat dziecka, kiedy nie jest jeszcze ono w stanie samodzielnie się załatwiać w toalecie, wydaje się na jednorazowe pieluszki. Ta kwota naprawdę robi wrażenie. Tymczasem jeśli chodzi o wielorazowe pieluszki i otulacze, to sumaryczne wydatki na te produkty są o wiele mniejsze. Dodatkowo chłonne wkłady znajdujące się w zestawie z pieluchami wielorazowymi, można – przynajmniej na początku – zastąpić tanimi i powszechnie dostępnymi pieluszkami tetrowymi. Jak zatem widać, takie rozwiązanie ma zdecydowanie więcej plusów, więc warto dać im szansę.

Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?
Otulacz wielorazowy i pielucha – co warto o nich wiedzieć?

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Zredagowane i sprawdzone przez autorkę.
Zuzanna Nowakowska

Spis Treści

To może cię zainteresować
Dołącz do nas:
TOP
KOSZYK ZAKUPÓW 0
Added to wishlist!