Skip to main content

Koszyk

Co warto mieć w domu przy niemowlaku? TOP 5 gadżetów

Co warto mieć w domu przy niemowlaku? TOP 5 gadżetów

Co warto mieć w domu przy niemowlaku? Co roku w ofercie sklepów znajdują się nowe gadżety dla przyszłych rodziców niemowląt. Nasi rodzice nie słyszeli o wiaderku do kąpieli, otulaczu czy termoforze z pestek wiśni. Natomiast dzisiaj wielu rodziców nie wyobraża sobie bez podobnych gadżetów życia. Dziś przedstawiamy TOP 5 hitoów gadżetów, które warto mieć w domu przy niemowlaku.

Gadżety i elementy wyposażenia domu, które ułatwiają codzienną opiekę nad niemowlakiem są na wagę złota. Z roku na rok pojawia się ich coraz więcej. Dzisiaj omawiamy 5 najbardziej popularnych i modnych.

Wiaderko do kąpieli

W większości mieszkań mamy dzisiaj kabiny prysznicowe, a rozkładanie klasycznej wanienki do mycia niemowląt staje się problematyczne. Jest na to sposób, która poza tym, że zajmuje mało miejsca i jest bardzo wygodny – ma też inne zalety. Wiaderko do kąpieli to właśnie pojemnik/miska w kształcie wiaderka z okrągłym dnem i wywiniętymi na zewnątrz krawędziami. Dziecko kąpie się w nim pionowo w pozycji siedzącej oczywiście kontrolując stopień zanurzenia jego głowy. Taka formuła kąpieli jest nie tylko bardzo wygodna, ale również ekologiczna – podczas kąpieli w wiaderku zużywamy o wiele mniej wody. Dzieci w trakcie kąpieli w wiaderku są spokojniejsze, szczególnie te, które mają skłonność do ulewania. Pozycja półleżąca podtrzymywana przez ręce rodzica rodzi niepokój, szczególnie przy ruchu równoległym do podłoża.

Termofor z pestek wiśni

Tego typu naturalne i praktyczne termofory zagościły w domach niemowląt na dłużej. Ich piękny design i możliwość wszechstronnego używania zdobyły serca rodziców. Wystarczy nagrzać termofor w mikrofalówce czy na kaloryferze i można go wykorzystać do ogrzania pościeli, ręcznika, ale przede wszystkim do łagodnego masażu brzuszka podczas kolki. To również doskonały okład na bolący kark czy krzyż. Termofor z pestek wiśni kumuluje nie tylko ciepło, ale także chłód – może służyć zatem jako zimny okład na stłuczenia lub przy problemach z zastojem mleka w piersi karmiącej mamy.

Poduszka do karmienia

Kolejnym gadżetem, który króluje w domach młodych rodziców jest poduszka do karmienia, nazywana również poduszką laktacyjną. To poducha w kształcie litery „C”, która ułatwia mamie prawidłowe i wygodne przystawienie dziecka do piersi. Poduszka okala brzuch matki i stanowi podstawę do ułożenia dziecka. Dzięki takiemu rozwiązaniu mama nie musi schylać się wyginając plecy ani podtrzymywać dziecka na przedramieniu, co może być na dłuższą metę bardzo męczące. Poducha taka może służyć kilka miesięcy do karmienia, następnie jako poduszeczka zabezpieczająca przed spadnięciem z łóżka lub stabilizator przy początkach siadania. Sympatyczny design poduszek powoduje, że gadżet świetnie wygląda jako ozdoba dziecięcego pokoju.

Otulacz

Otulacze to coś pomiędzy śpiworkiem i śpiochami – materiał z suwakiem, którym możemy ciasno otulić maluszka. Elastyczny materiał opina ciało malucha w taki sposób, że przypomina mu to czas życia płodowego. Dzięki temu maluch szybciej zasypia i dłużej i spokojniej śpi. Otulacz ogranicza częstotliwość występowania odruchu Moro, który często wybudza dzieci ze snu. Aby bezpiecznie używać otulacza należy stosować się kilku zasad: nie otulamy dziecka przez pierwsze 7-10 dni po porodzie. W tym czasie dziecko musi mieć pełną swobodę ruchu, aby sygnalizować konieczność karmienia i zostać przystawione jak tylko zaczyna się kręcić, stękać etc. W przypadku ciasno otulonych dzieci – te sygnały mogą się pojawić. Po tym okresie można stosować otulacz, ale ważne, aby wybrać taki, w którym zachowana jest swoboda ruchu nogami. Otulacz stosujemy do momentu, w którym dziecko opanuje umiejętność samodzielnego przekręcania się z pleców na brzuch. Istnieją również otulacie na szczebelki łóżeczka.

Pieluszki wielorazowe

Ekologiczne, tańsze, ale również bardziej przyjazne skórze alergików. Od kilku lat popularność pieluszek wielorazowych rośnie. Stają się one coraz prostsze w obsłudze, wygodniejsze i coraz piękniejsze. Rodzice zdają sobie sprawę z tego, że jednorazowe pieluchy do wielkie obciążenie dla środowiska – przede wszystkim dlatego, że materiał, z którego są wykonane nie rozkłada się się przez setki lat. W ciągu swojego życia maluch może naprawdę znacznie zanieczyścić środowisko. Pieluchy wielorazowego użytku nazywane też ekologicznymi składają się z chłonnego wkładu oraz tzw. otulacza (ten otulacz „otula” tylko pupę w przeciwieństwie do wymienionego wyżej), czyli regulowanych, rozpinanych majteczek. W przypadku pieluch typu „all in one” te dwie części są połączone i używa się ich dokładnie tak samo, jak jednorazowych pieluch. z tym, że oczywiście się je pierze a nie wyrzuca do kosza. W celu ułatwienia prania na pieluchach umieszcza się tzw. bibułki lub papierki, które są biodegradowalne i można je spuszczać w toalecie. Zbierają one grubsze zabrudzenia z pieluchy, aby łatwiej było uprać wkłady chłonne. Pieluchy pierze się w specjalnym odkażającym proszku.

Ania Sienkiewicz

nature-solution

  • Promocja!
  • Promocja!