Sposoby na kolki

Sposobyna kolki

5

5

Naturalnych Sposobów

Termofor z pestek wiśni

Popularną metodą ogrzewania małych, cierpiących na kolki brzuszków jest delikatne rozgrzewanie tej okolicy.  Aby ułatwić cały zabieg stworzono Cherrypad – termoforek na kolki z pestek wiśni. Cherrypad to bawełniany woreczek wypełniony wysuszonymi pestkami wiśni

Masaż brzuszka  na kolki

Delikatne masowanie brzuszka może przynieść ulgę w kolkach. Masaż można wykonywać ogrzanymi, naoliwionymi dłońmi. Masaż na kolkę wykonuje się profilaktycznie, nie w trakcie ataku bólu brzuszka, ale wcześniej, aby mu zapobiec. 

Biały szum  uspokaja

Biały szum to rodzaj hałasu, który uspokaja niemowlęta i ułatwia im zasypianie. Szum deszczu, suszarki, morskich fal może pomóc także w przypadku ataku kolki.

przygotowaliśmy specjalne nagranie

Leżenie na brzuszku

Maluszki warto kłaść na brzuszku kilka razy dziennie z wielu powodów. Wpływa to korzystnie na ich rozwój ruchowy, stymuluje do trzymania główki, ale także masuje brzuszek i ułatwia odprowadzanie powietrza zalęgającego w jelitach. 

Chusta do noszenia dzieci 

Chusta jest doskonałym rozwiązaniem na wszystkie smutki niemowląt. Ciasno przytulony do rodzica maluch czuje ciepło opiekuna, słyszy bicie jego serca, jest delikatnie kołysany podczas ruchu. Pozycja „brzuch do brzuszka” i podkurczone w pozycji „żabki” nóżki, stanowią doskonałą profilaktykę kolek.