Skip to main content

Koszyk zakupów

Close Cart

Ulewanie – jak pomóc maluszkowi?

Ulewanie to całkowicie naturalne zjawisko, ale jeśli zdarza się zbyt często i jest zbyt obfite, może świadczyć o pewnych nieprawidłowościach i wtedy zawsze należy skonsultować to z lekarzem pediatrą. Istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym udaje się ograniczać samoistne wydostawanie się pokarmu u niemowląt do minimum.

Odpowiednie ułożenie podczas karmienia

To, w jakiej pozycji ułożone jest niemowlę podczas karmienia mlekiem, na ogromne znaczenie dla obfitości ulewania. Główka maluszka powinna znajdować się wyżej niż tułowie, tak aby pokarm w naturalny sposób spływał od razu do żołądka. Pomocne jest także robienie przerw w karmieniu i układanie pociechy w pozycji pionowej. Lekkie poklepywanie o pleckach bądź uciskanie na brzuszek także pomoże we właściwym ułożeniu pokarmu. Jeśli dziecko karmione jest butelka, warto sprawdzić, czy otwory nie są w nim zbyt duże. Jeśli tak jest, pokarm może zbyt szybko wypływać do buzi dziecka, przez co maluch może przyjąć za dużo w porównaniu z pojemnością brzuszka.

Przydatne triki

Nie da się w 100% zapobiec ulewaniu, dlatego aby oszczędzić maluszkowi dyskomfortu, a sobie dodatkowej pracy, warto stosować takie produkty, jak np. ulewajki, czyli specjalne pieluszki, które rodzic bądź opiekun może sobie ułożyć na ramieniu, dzięki czemu pokarm wydostający się z buzi maluszka nie zabrudzi ani ubranka dziecka, ani odzieży dorosłego. Mają one specjalny kształt i są wykonane z mięciutkiej tetry bądź muślinu.

Ania Sienkiewicz

nature-solution

  • Promocja!
  • Promocja!
bool(false)