Bezproblemowy zwrot lub wymiana.

Darmowa dostawa Paczkomat/Kurier już od 90 zł

Termofor z pestek wiśni – czy warto kupić? Jak używać, jak wybrać?

Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?

Termofor z pestek wiśni – czy warto kupić? Jak używać, jak wybrać?

Spis Treści

Termofor z pestek wiśni – czy warto kupić? Jak używać, jak wybrać?

Za czasów naszych babć termofor znajdował się w każdym domu. Przez chwilę był w zapomnieniu, ale powrócił w całkiem nowym – ekologicznym wydaniu. Termoforek z pestek wiśni to ultra praktyczne akcesorium, które przyda się przyszłej mamie w ciąży, podczas opieki nad niemowlakiem, ale także w okresie przedszkolnym i wiele lat później. Dowiedz się więcej o termoforach z pestek wiśni.

Termofor z pestek wiśni – co to jest?

Woreczek z ekologicznej bawełny, a w nim oczyszczone i wysuszone pestki wiśni. Na to nakłada się przyjemny i delikatny dla skóry pokrowiec, który można prać. Dzięki zdolności pestek do kumulowania i oddawania temperatury, termofor z pestek wiśni można łatwo nagrzać i zastosować przy kolkach niemowlęcych, na bolący kark czy zastój w piersi. Natomiast termofor włożony wcześniej do zamrażarki to idealny okład na stłuczenia czy siniaki. To także doskonały wspomaganie leczenia zatok, bólów reumatycznych, bólu migrenowego, bólów miesiączkowych, pomoc doraźna przy krwawieniu z nosa u dziecka czy zakwasach po wysiłku.

Na co pomaga termofor z pestek wiśni po podgrzaniu:

  • kolki niemowlęce
  • bóle napięciowe
  • zapalenie zatok
  • bóle menstruacyjne
  • nagrzewanie pościeli
  • podgrzewanie ręcznika w trakcie kąpieli
  • ogrzewanie rąk na spacerze

Na co pomaga termofor z pestek wiśni po schłodzeniu:

  • stłuczenia, siniaki
  • krwotok z nosa
  • bóle migrenowe
  • nawał pokarmu, bolesne brodawki

Termofor z pestek wiśni na kolki

Najbardziej popularną funkcją termoforka z pestek wiśni jest pomoc w kolkach niemowlęcych. Ciepłe okłady rozkurczają napięte mięśnie, wspomagają przesuwanie się gazów w jelitach, a tym samym łagodzą przykre dolegliwości i stanowią ulgę w bólach brzucha u niemowląt. Milutki pokrowiec jest bardzo przyjemny w dotyku, a konstrukcja termoforu z pestek wiśni zapewnia bezpieczeństwo użytkowania. Dwie warstwy materiału (pokrycie wkładu oraz pokrowiec) minimalizują ryzyko poparzenia. Stosując termofor na kolki można wykonać też delikatny masaż, a przesuwające się wewnątrz wkładu małe pestki wspomagają masaż.

Jak używać termoforu z pestek wiśni?

Termoforek należy rozebrać – wyjąć wkład z pokrowca. Można włożyć do piekarnika. Wystarczy ok. 10 minut w 100 stopniach Celsjusza. Można również nagrzać wkład z pestkami wiśni na grzejniku lub kaloryferze. Można również użyć kuchenki mikrofalowej. Wkład należy umieścić w mikrofalówce na 1 min i ustawić moc na 600 W. Po podgrzaniu należy założyć pokrowiec i sprawdzić stopień nagrzania termofora. Następnie można zastosować go według potrzeby – aby ukoić ból brzuszka, na bolący kark mamy lub do podgrzania ręcznika w czasie kąpieli.

Termofor z pestek wiśni – można go także schłodzić

Termofor z pestek wiśni może być stosowany także wszędzie tam, gdzie potrzebne są zimne okłady. Wystarczy schłodzić termofor przez 30 minut w zamrażarce. Najlepiej umieścić go w foliowej torebce, aby nie miał kontaktu z żywnością z zamrażarki. Po 30 minutach można wykorzystać termofor jako okład na stłuczenia, siniaki, przy krwawienia z nosa. Doskonale sprawdza się przy silnych migrenowych bólach głowy, a także jako okład na obolałe piersi po karmieniu.

Jak stosować termofor z pestek wiśni na zastój w piersi

Możliwość stosowania ciepłych i zimnych okładów doskonale przydaje się mamom, które karmią piersią. Gdy walczymy z nawałem pokarmu i obolałymi brodawkami na samym początku – warto stosować zimny okład. Natomiast w przypadku zastojów pokarmu, stosujemy ciepły okład przed karmieniem i chłodny po karmieniu. Zastój pokarmu to zwykle cząsteczki lipidów, które zakleszczyły się w kanalikach mlecznych. Ciepły okład rozszerza kanaliki i powoduje, że podczas karmienia dziecko łatwiej wyciągnie zastój wraz z pokarmem. Natomiast chłodny okład po karmieniu powoduje obkurczenie się przewodów mlecznych.

Jak wybrać termofor z pestek z wiśni?

Wybierając termofor z pestek wiśni należy sprawdzić z czego jest o wykonany, czy na pewno rozkłada się do prania oraz czy tkaniny mają niezbędne certyfikaty. Do wyboru są pokrycia z polaru minky, bawełny, ale także z antyalergicznego lnu. Warto zwrócić uwagę na wkłady z dodatkiem substancji zapachowych np. lawendy lub eukaliptusa. Ich właściwości mogą ułatwiać zasypianie lub odtykać zapchany nosek podczas kataru. Warto mieć w domu przynajmniej dwa wkłady. Przy co najmniej dwóch maluchach w domu na pewno się przydadzą. Sprawdzają się zarówno przy niemowlaku jak i przedszkolaku, a mama zmęczona opieką nad dziećmi z pewnością też skorzysta z dobroczynnych właściwości termofora z pestek wiśni.

Wyprawka dla niemowlaka – co kupić, a co sobie odpuścić?
Termofor z pestek wiśni – czy warto kupić? Jak używać, jak wybrać?

DOŁĄCZ DO ROZMOWY

Zredagowane i sprawdzone przez autorkę.
Zuzanna Nowakowska

Spis Treści

To może cię zainteresować
Dołącz do nas:
TOP

KOSZYK ZAKUPÓW 0

Added to wishlist!